Canal 9 i startpakken fra Get!
Onsdag den 30. november lanserer Get den nye kanalen CANAL9.
Dette er en storsatsing i Norge fra Canal+ og svenske TV4 som er eiet av et av nordens største medieselskap, Bonnier Group.
CANAL9 vil være en almenn kanal med et bredt innhold innen dokumentar og underholdning. I tillegg vil kanalen inneholde mye fotball, med ukentlig 3 kamper fra den Italienske Serie A. CANAL9 har også rettighetene til kamper i Fotball EM som kommer til sommeren. Get har stor tro på denne kanalen og den satsingen som gjøres for å etablere en ny almen sports –og underholdningskanal. For mer info om kanalen, se CANAL9 hjemmeside: http://www.canal9.no/ufc
CANAL9 vil bli å finne på kanalplass 8, der TV2 Zebra ligger i dag. TV2 Zebra blir samtidig flyttet til kanalplass 31.
Q&A
Hvorfor får CANAL9 kanalplass 8 som TV2 Zebra har hatt?
Svar: Get har valgt å endre EPG plasseringene fordi CANAL9 vurderes som en bredere og attraktiv kanal som satser tungt på å etablere seg i det norske markedet.
Alle som ønsker kan dessuten benytter dekoderens Favoritt oppsett, hvor de kanalen man velger å se kan legges inn.
EPG endringer:
Disney XD Fra: 31 Til: 38
TV2 Zebra Fra: 8 Til: 31
CANAL9 Til: 8
Andre endringer som skjer samtidig:
Get legger ut alle de 15 lokale FM-radio versjonene av NRK P1 på alle dekodere.
Music Choice musikk-radio kanalen Kids endrer til Xmas.

